Obláti

Mníšsky život priťahoval od svojho počiatku pozornosť všetkých, snažiacich sa o Evanjeliovú dokonalosť. Samotná Regula svätého Benedikta sa stala inšpiráciou pre mnoho kresťanských laikov. Tí, ktorí majú záujem o benediktínsku spiritualitu a chceli by sa nechať viesť zásadami Reguly, no necítia v sebe povolanie k mníšskemu zasväteniu sa môžu stať benediktínskymi oblátmi.

Oblatúra je forma života, v ktorej človek nemení svoj stav, avšak viaže sa s konkrétnym benediktínskym spoločenstvom v snahe žiť odkaz sv. Benedikta vo svete. Táto cesta je ponúknutá laikom, rovnako mužom ako aj ženám, slobodným aj žijúcim v manželstve a tiež diecéznym kňazom.

Všetci záujemcovia o oblatúru sa môžu prihlásiť u o. Jozefa, prostredníctvom nášho e-mailu, alebo iným spôsobom. Budúcich oblátov najprv očakáva čas formácie, počas ktorého budú mať možnosť sa bližšie zoznámiť s mníšskou spiritualitou. Po skončení formácie a zložení oblátskych prísľubov budú mať možnosť pravidelného kontaktu s naším spoločenstvom, zvlášť prostredníctvom duchovných cvičení a ďalších stretnutí organizovaných v našom kláštore.

 

2 názory k “Obláti

  1. +PAX – Deo gratias Janko aj o.Michal, za prvotinu oblatskej podstranky. Uz len dotiahnut, aby sa po kliku na „o oblatoch“ nieco aj vyrolovalo, odstranit duplicitu fotiek z Panonhalmi a bude to na uvod vynikajuci pocin. o. jozef

Nie je možné pridávať komentáre.